Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 12:05 Bu haber 776 kez okundu
 
19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü’nde Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya gelindi
- Haberi
19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü’nde Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya gelindi

İlçemiz Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş Gaziler Günü Münasebetiyle Şehit Aileleri ve Gazilerle biraraya geldiler. 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü ilçemizde kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılan törene ilçemiz Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş ile kamu kurum idarecileri, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, çeşitli STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Tören; çelenklerinin Atatürk büstüne sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından sona erdi. Gaziler Günü Kutlama programı şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemek ile devam etti. Şehit yakınları ve gazilere yakın ilgi gösteren Kaymakam Böke ve Başkan Sertbaş, düzenlenen yemekte şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilendi ve onlarla sohbet etti.
Yemek sonrası konuşma yapan Kaymakam Böke, “Şehitlerimize Allahtan rahmet, siz yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bu güzel Vatan uğruna gazilik mertebesine ulaşmış kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum. " Biz kamu görevlilerinin en önemli görevi şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmaktır. Bu memlekette çalışan, bu memleketin ekmeğini yiyen ne yapsa şehitlerimizin hakkını ödeyemez. Şehitler cepheden dönmeyi düşünmeden çatıştılar. Yaptıkları görevi ifa ederken, bir daha dönmemeyi göze aldılar. Bu göze alış bizim bu gün burada olmamıza sebep oldu. Bugün burada görevimizi yapabiliyorsak, ülkemizin her tarafında insanlar huzur içerisinde yaşayabiliyorsa, güvenlik güçlerimizin sayesinde, şehitlerimizin kanı sayesinde, gazilerimizin fedakarlığı sayesinde. Bunların bilincinde olmak her bir Türk vatandaşının görevidir. Bu güne kadar bin yıldır yedi düvele karşı dört cephede her alanda savaşıyoruz ama bu güne kadar başaramadılar, bundan sonrada başaramayacaklar. Yeter ki biz sahip olduklarımızın kıymetini bilelim. Yeter ki biz bu memleket için canını veren şehitlerimizi, ailelerini ve gazilerimizin kıymetini bilelim. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içinde olalım dedi. Bu vesile ile şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve gazilerimize sabır ve sağlıklar dilerim" dedi. Düzenlenen program hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: 19, Eylül, Şehitler, ve, Gaziler, Günü’nde, Şehit, Aileleri, ve, Gazilerle, bir, araya, gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı