Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:33 Bu haber 706 kez okundu
 
BAKA Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı
- Haberi
BAKA Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Eylül ayı olağan toplantısı Burdur Valisi  Ali Arslantaş başkanlığında yapıldı.
  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Lavanta Tepesi Otelde düzenlenen toplantıya başta Vali Arslantaş olmak üzere, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar katıldı. Toplantıda Baka Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA personeli hazır bulundu. 
  Toplantının başında basın mensuplarına açıklama yapan Vali Arslantaş, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun Eylül ayı toplantısını yapıyoruz. Bu aynı zamanda 132. Ajans toplantımız oluyor.
  Projelerimizle Salda Gölü, Patara Antik Kenti, Kızıldağ Milli Parkı gibi bölgemizin tarihi, turistik, doğal güzelliklerinin turizme kazandırılması amaçlanırken bir yandan mesleki eğitimin arttırılması, niteliğinin iyileştirilmesi, istihtam oluşturulması gibi sosyal amaçlarda taşıyor. 
  Bugün uygulama süreci devam eden projelerimizin faydalınıcalarının pandemi süreci dolayısıyla süre uzatımı taleplerini görüşeceğiz. Yine güdümlü projelerimiz  var, onları görüşeceğiz. 2021 yılı çalışma programı ve bütçesini görüşmüş olacağız. Yönetim Kurulu Toplantımızın ve alacağımız karalarımızın üç ilimize ve ülkemizede hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Devam eden toplantı, gündemde yer alan maddelerin görüşülmesiyle sona erdi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: BAKA, Yönetim, Kurulu, Burdur'da, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı