Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 14:52 Bu haber 181 kez okundu
 
Çöpte bulduğu cihazı teslim etti
- Haberi
Çöpte bulduğu cihazı teslim etti

Altınyayla ilçesinde, çöpte kablo takip cihazı bulan vatandaş, cihazı Altınyayla Emniyet Amirliği aracılığına teslim etti.
Alınan bilgiye göre, ilçe merkezindeki Yeni Mahallede arıza dolayısıyla çalışma yapan Türk Telekom ekipleri, arızayı giderdikten sonra Burdur merkeze döndü. Arızada kullanılan ve yaklaşık 15 bin lira değerinde olan kablo takip cihazının, birkaç gün sonra başka bir arıza için lazım olması üzerine, söz konusu cihazın Altınyayla’da unutulduğu fark edildi.
Durumun Altınyayla Emniyet Amirliğine bildirilmesi üzerine çalışma başlatan ekipler, mahalle sakinlerini bilgilendirdi. Altınyayla’da yaşayan Kerim Arslan ise yoldan geçerken çöpün yanında bulduğu kablo ölçüm cihazını birisinin kaybettiğini düşünerek, sahibine bulup vermek için evine götürdü. İşi gereği il dışına çıkan Arslan, 5 gün sonra Altınyayla’ya döndüğünde, polis ekiplerince söz konusu cihazın arandığını öğrendi. Bunun üzerine hemen polis merkezine giden Arslan, cihazı teslim etti. Cihaz, İlçe Emniyet Amirliğince de Türk Telekom yetkililerine teslim edildi.

Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Çöpte, bulduğu, cihazı, teslim, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı