Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 17:59 Bu haber 161 kez okundu
 
Covid-19 Tedbir Denetimleri Devam Ediyor
- Haberi
Covid-19 Tedbir Denetimleri Devam Ediyor

Covid-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz etmektedir.
Bu kapsamda ilçemiz kaymakamı Mustafa Ünver Böke başkanlığında, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının amirlerinin katılımıyla "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla, ilçemizde denetim yapıldı.
İçişleri Bakanlığı'nın ülke genelinde yürüttüğü en geniş kapsamlı korona virüs denetimi çerçevesinde, ülke genelinde 'Sağlık için hepimiz için' sloganıyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde yapılan denetimde, esnaf ve vatandaşları uyaran ilçemiz kaymakamı Mustafa Ünver Böke, kurallara uyanlara da teşekkür etti. Salgın ile mücadelede riayet edilmesi gerekenleri esnaf ve vatandaşlara hatırlatan Kaymakam Böke, “Son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef vaka sayısı artıyor. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir. Amacımız; vatandaşlarımızı bilgilendirerek, mücadelenin başarılı olabilmesi için temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları konusunda farkındalık oluşturmak. Bu farkındalığın kalıcı hale gelebilmesi için denetimlerimiz periyodik aralıklarla devam edecektir” dedi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Covid-19, Tedbir, Denetimleri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı