Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 17:40 Bu haber 103 kez okundu
 
Eğitim Şehri Burdur’a Okul Öncesi Eğitim Sefeberliği Kapsamında 5 Anaokul Yapılacak
- Haberi
Eğitim Şehri Burdur’a Okul Öncesi Eğitim  Sefeberliği Kapsamında 5 Anaokul Yapılacak

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur’da 5 yeni Anaokulu yapılacağını açıkladılar. 
Eğitimde Marka Şehir Burdur’da yeni eğitim yatırımlarının devam ettiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Millî Eğitim Bakanlığımızın başlattığı “okul öncesi eğitim seferberliği” kapsamında 2021 yılı yatırım programı kapsamına Burdur’umuza 5 Anaokulu yatırım programına alındı. Bu Anaokullarımız Burdur Merkez Özgür Mahallemize 6 derslikli Anaokulu, Bucak Konak mahallemize 6 derslikli Anaokulu, Çavdır Söğüt Beldemize 4 derslikli Anaokulu ihale aşamasına geldi. Yine Bucak İlçemizde 1 ve Karamanlı İlçemizde  1 Anaokulu yapımı için de proje revize çalışmaları devam etmektedir. En kısa sürede 2 Anaokulumuzun da ihaleye çıkması için çalışmalar sürmektedir. Burdur’umuza hayırlı olsun.” dediler. 
Proje çalışmaları tamamlanan 3 Anaokulunun ihale tarihlerinin belli olduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur İl Özel İdaremizce gerçekleştirilecek olan ihalenin ardından yapımına başlanacak olan anaokullarımızın ihale tarihleri de belli oldu. Burdur Merkez Özgür Mahallesi 6 derslikli Anaokulu yapım işi ihale tarihi: 12.11.2021, Bucak Konak Mahallesi 6 derslikli Anaokulu yapım işi ihale tarihi: 05.11.2021 ve Çavdır Söğüt  Beldesi 4 derslikli Anaokulu yapım işi ihale tarihi: 09.11.2021’dir.” şeklinde ifade kullandılar. 
AK Parti Hükümetlerinin Burdur’da Eğitimde birçok yatırımı kazandırdığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur İlimizde 2002 yılından bu tarafa AK Parti Hükümetleri döneminde birçok yatırımı kazandırdık. Tüm ilçelerimizde, Beldelerimizde ve Köylerimizde ihtiyaç olan yeni yatırımlarla ilgili de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Burdur’umuzun eğitimde daha da ileriye gitmesi için bizlerin üzerine düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Burdur’umuza eğitim yatırımlarının kazandırılmasında katkı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer’e, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İl Özel İdaremize teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdiler.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Onur Şengün
Etiketler: Eğitim, Şehri, Burdur’a, Okul, Öncesi, Eğitim, , Sefeberliği, Kapsamında, 5, Anaokul, Yapılacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı