Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 12:44 Bu haber 247 kez okundu
 
Gölhisar’a 1.500.000,00 TL Hibe
- Haberi
Gölhisar’a 1.500.000,00 TL Hibe

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş sosyal medya hesabından Gölhisar’a 1.500.000,00 TL hibe almaya hak kazandıklarını duyurdu. Başkan Sertbaş’ın açıklaması şöyle;
“Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEB)  kapsamında Belediyemizin hazırlamış olduğu  Gölhisar Meyve-Sebze İşleme ile Genç, Kadın ve Engelliler için İstihdam Kapısı projesi ile 1.500.000,00 TL hibe almaya hak kazandık.
Bu projeyle birlikte ilçemiz çiftçisi tarafından üretilen el emeği ürünler kurutularak, ülke genelinde  satışı gerçekleştirilecektir. İlçemizde tarım sanayisinin önünü de açacak olan bu projeyle birlikte dezavantajlı kesime de istihdam sağlanacaktır.
Bu büyük projenin onaylanmasında desteği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'a, Sayın Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'a,  Sanayi ve Teknoloji  Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Burdur Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a, Burdur Ak Parti Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur'a, Burdur İl Tarım Müdürümüz Mehmet Tuğrul’a, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine,  Burdur Ak Parti İl Başkanımız Volkan Mengi'ye ve İlçe başkanım Mevlüt Erdem’e ve projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm Belediyemiz personelime şükranlarımı sunarım.” dedi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Onur Şengün
Etiketler: Gölhisar’a, 1.500.000,00, TL, Hibe,
Yorumlar
Haber Yazılımı