Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 14:32 Bu haber 645 kez okundu
 
Gölhisar Devlet Hastanesi Saha tatbikatı yapıldı
- Haberi
Gölhisar Devlet Hastanesi Saha tatbikatı yapıldı

Gölhisar Devlet Hastanesinde Hastane Afet Planı gereğince Saha Tatbikatı yapıldı. Olası bir yangın durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği ve yaralıların nasıl kurtarılacağı senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarıyla gerçekleştirildi.
Senaryo gereği Hastane Ameliyathane ve Yoğun bakım ünitesinde çıkan yangın sonrasında yoğun ateş ve dumana, hastane yangın söndürme ekibi müdahale etmiş ancak yangın söndürülemedi. Bunun üzerine Gölhisar Belediyesi İtfaiyesinden ve Burdur UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) den yardım istendi. Senaryo gereği Hastane çatı katında ve Yoğun bakım ünitesinde hastalar ve çalışanlar mahsur kalmış olup Gölhisar Belediyesi itfaiyesince çatıda mahsur kalanlar itfaiye merdiveniyle tahliye edilmiş, UMKE ekibi tarafından yoğun bakım ünitesinde mahsur kalanlar başarılı bir şekilde tahliye edildi.
Gölhisar itfaiye ekibi yangını başarılı bir şekilde  söndürerek soğutma çalışmaları yaptı. Tatbikatta sonra tüm hastane çalışanlarına, stajyer öğrencilere ve hasta - hasta yakınlarına yangın söndürme konulu eğitim verildi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Gölhisar, Devlet, Hastanesi, Saha, tatbikatı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı