Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 11:45 Bu haber 608 kez okundu
 
Halka Ücretsiz Meyve ve Sebze
- Haberi
Halka Ücretsiz Meyve ve Sebze

Tefenni Belediyesi tarafından yerli üretimi teşvik etmek amacı ile organik ve yerli tohumlar üretimi için belediye tarafından oluşturulan serada yetişen biberleri belediye, ücretsiz olarak halka dağıttı.
İlk olarak yetişen biberler ile dağıtıma başladıklarını ifade eden Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, "Yerli üretimi teşvik ve tamamen yerli, organik yerli tohumlar üretmek amacı ile Belediyemizce yapmış olduğumuz Seramızdan yetişen biberlerimizi bugün ilk defa halkımıza ücretsiz olarak dağıtımını yaptık" dedi.
Tefenni Belediyesi tarafından kurulan serada yetiştirilen ürünler halk tarafından büyük ilgi görürken dağıtımlar devam edecek. Başkan Alagöz, "Önümüzdeki günlerde yine seramızda yetiştirdiğimiz tamamen yerli sebzelerimizi ve çiçeklerimizi yine halkımıza ücretsiz olarak dağıtımına devam edeceğiz" dedi.
Diğer yandan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı Belediyeye ait otobüsler ile Antalya, Denizli ve İzmir seferlerinin bşalayacağını duyurdu.
Başkan Alagöz’ün sosyal medya hesabındaki açıklaması ise şöyle; “İlçemizde son yıllarda eksikliği iyiden iyiye hissedilen İzmir seferlerinin boşluğunu Tefenni Belediyesi farkıyla tamamlamak ayrıca Antalya, Denizli ve İzmir'deki hemşerilerimizin kaliteli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla Belediyemiz tarafından 3 adet Neoplan Starliner marka ve modelde otobüsler alınarak her gün düzenli olarak seferler yapılacaktır. Seferlerimiz Antalya, Korkuteli, Tefenni, Denizli, İzmir güzergahında hizmet verecektir. Belediye Başkanlığımızca alınan bu kararın tüm hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler saygılar sunarım” dedi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Halka, Ücretsiz, Meyve, ve, Sebze,
Yorumlar
Haber Yazılımı