Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 15:01 Bu haber 116 kez okundu
 
Kamil Özcan Güven Tazeledi
- Haberi
Kamil Özcan Güven Tazeledi

Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’umuzu, Türkiye, ülke geneli düzeyinde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) yönetim kurulu başkanı olarak temsil eden Kamil Özcan, Merkez Birliği’nin  başkent Ankara’da gerçekleşen genel kurulunda yeniden yönetim kurulu başkanı seçildi. Burdur’un başarısı, lobi faaliyetleri, kongreye damgasını vurdu. Kamil başkan, bundan sonra da tarım ve hayvancılık camiasında Burdur’u genel başkanlık seviyesinde temsile devam edecek.
Günlerdir sonucu merakla beklenen, Burdur dinamiklerinin de örnek bir katılım sergileyerek, Kamil Özcan’a sahip çıktıkları, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 9. olağan genel kurulu, 500 delegeli, dört adaylı, dört listenin yarıştığı bir kongre oldu. Tokat, İzmir ve Çorum ekiplerinin de aday olduğu genel kurulda, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve mecut Merkez Birliği yönetim kurulu başkanı Kamil Özcan, kullanılan ve geçerli sayılan oylardan 188’ini almaya başararak, ikinci kez başkanlığa seçildi. 
Kamil Özcan kongrede yaptığı konuşmada, delegelere seslenerek; “vesayete izin vermeyen tutumumuz devam edecek. İthalat lobileriyle mücadeleye devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de gezmedik yer bırakmadan hazırlanan ‘Hayvancılığın Yeniden İnşaası’ adlı raporuna dayanarak üreticinin her sorununu haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Burdur’dan pek çok isim gerek sosyal medya’da destek paylaşımlarıyla, gerek telefon diplomasisi ile Kamil başkan’a destek olurken, bazı isimler de Ankara’ya kongre öncesinde bizzat giderek, seçim çalışmalarına katıldılar. 
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Kamil, Özcan, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı