Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:34 Bu haber 235 kez okundu
 
Kaymakam Böke; Çiftçileri, Günlerinde ziyaret etti
- Haberi
Kaymakam Böke; Çiftçileri, Günlerinde ziyaret etti

İlçemiz kaymakamı Mustafa Ünver Böke, 14 Mayıs Çiftçiler Günü vesilesiyle çiftçilere ziyaretlerde bulundu. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle bir dizi ziyaretlerde bulunan ilçemiz kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve beraberindeki heyetle birlikte, Güneydoğu illerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin bulunduğu Yusufça Beldesi ve Sorkun Köyüne gitti. 

Kaymakam Böke, mevsimlik gezici tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla, bulundukları illerden diğer illere aileleri ile birlikte giden vatandaşları, özellikle çocukların, bu süreçte yaşadıkları sorunların yerinde tespiti ve giderilmesi konusunda ziyarette bulundu.
Kaymakam Mustafa Ünver Böke, “Mevsimlik gezici tarım işçilerinin; temel sağlık hizmetlerinden faydalanmaları, barınma yerlerindeki su ve çevre temizliği, koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Burada bulunan kardeşlerimizin sağlıklı bir yaşam sürdürmesini, çocuklarımızın ise iyi bir eğitim almasını önemsiyoruz” dedi.
Çocuklarla yakından ilgilenen Kaymakam Mustafa Ünver Böke, “Çocuklarımızın her ne şartta olursa olsun iyi bir eğitim almasını devlet olarak biz çok önem veriyoruz. 
Bu günün küçüğü olan bu çocuklar yarının büyüğü olacak, bu ülkenin geleceği olacaktır. Bu vatanın geleceği ve teminatı bu çocuklar olacak. Bizim şuan yaptığımız görevleri ileride onlar üstlenecek. Bu makamları onlar dolduracak” şeklinde konuştu.
Sorkun köyünde topraksız tarım uygulanan sera tesislerinde incelemede bulunan  Kaymakam Böke,  Kibyra tarım işletmesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Tarımın öneminin arttırılması ve bu alanda yaşanan gelişmelerin önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Böke, daha sonra 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle tarlada çalışanlara ve çiftçilere gül verdi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Kaymakam, Böke;, Çiftçileri,, Günlerinde, ziyaret, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı