Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 14:01 Bu haber 252 kez okundu
 
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 30 Projeye Destekleme
- Haberi
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 30 Projeye Destekleme

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Burdur İlinde 30 Projeye destekleme verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. 
Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında Burdur’a verilen desteklemelerle ilgili detaylı bilgi veren Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında Burdur İlimizdeki komisyona teslim edilen ve evrakları tam olan 30 projenin tamamı Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından kabul edildi. 14.216.396,86 TL toplam proje tutarının 6.380.34,43 TL’lik kısmı hibe olarak Burdur’umuza tahsis edildi. 
 Ekonomik Yatırımlar konusunda onaylanan 6 proje; Gül Yağı ve Tıbbi Aromatik tesisi 2,5 milyon TL nin yarısı, Yem Paketleme 740 bin TL nin yarısı, Toplu Sağım ve depolama 2,5 milyon TL nin yarısı, Süt İşleme projesi 430 bin TL nin yarısı, Kaymak üretim tesisi 4 milyon TL nin 1,25 milyon TL’si, Güneş Enerjisi tesisi 1,25 milyon TL nin yarısı ve diğer 24 proje üreticilerin mevcut işletmelerine verilen yem karma, süt sağımı, yem deposu, fırça, süt soğutma tanklı, padok, balya makinesi, slaj makinesi gibi alet ekipman hibesi ödemesi yapılacaktır. Üreticilerimize hayırlı olsun.” açıklamasında bulundular.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Kırsal, Kalkınma, Destekleri, Kapsamında, 30, Projeye, Destekleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı