Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:19 Bu haber 139 kez okundu
 
Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş MAKÜ'yü ziyaret etti
- Haberi
Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş MAKÜ'yü ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un eşleri Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından karşılanan Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, ziyaretini öncelikle rektörlük makamında yaptı.  Makamda gerçekleşen ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ile Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer Tekşen ile Doç. Dr. Ali Murat Alparslan da hazır bulundu. Ziyarette Rektör Korkmaz, hanımefendiye MAKÜ'nün ilerleyişi ve gelişimi ile ilgili bilgiler verdi. MAKÜ'nün gelişme ve büyümesinin en önemli unsurlarından birinin planlanan projeler ve bunların hayata geçirilmesi ile kazanılan ivme olduğunu vurgu yapan Rektör Korkmaz, MAKÜ'nün ülke gelişimi için üstlendiği hayvancılık projesi misyonunun da altını çizdi. 
Ziyaret kapsamında daha sonra Lavanta Tepesi Otel'e geçildi. Oteli Rektör Korkmaz ve ekibiyle gezen Prof. Dr. Kurtulmuş, MAKÜ'nün kendi ürettiği manda kaymağı, tereyağı ve salep gibi ürünleri de inceledi.
Ayrıca hayvancılık projesi kapsamında geliştirilen, 'Cep Telefonuna Entegre Mobil Mikroskop ve Tanı Sistemi' hakkında da bilgi verildi. Ziyaret iyi dilek temennileri ile son buldu.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Prof., Dr., Sevgi, Kurtulmuş, MAKÜ'yü, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı