Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 12:19 Bu haber 73 kez okundu
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Çavdır İlçe, 590 Parsel, SÖĞÜT Mahalle/Köy, Burdur ili, Çavdır ilçesi, Kalburca mevkiinde 590 nolu parsel, 2500,00 m2, Tarla vasfında, doğusu;574 ve 575 parsel, batısı;591 parsel, kuzeyi;yol, güneyi;589 nolu parseldir. Taşınmazda tek katlı bina, binaya eklenti tek katlı yapı, balkon ve sundurma, tek katlı depo ve sera mevcuttur. Taşınmaz kumlu-tınlı toprak yapısında, düz/düze yakın eğimli, sulama imkanı mevcut, 1. sınıf sulu tarım arazisi özelliği taşımaktadır. Taşınmaz içerisinde bulunan meyve ağaçlarından ekonomik ömrünü tamamlayan, kuruyan ağaçlar, yalnızca odun değeri olan ağaçlar ile birlikte değerlendirilmiştir. Tek katlı yapı 83,00 M2 alanlı yığma yapıdır. Mesken olarak kullanılmaktadır. 3 oda,1 mutfak,hol Wc ve banyo hacimlerinden ibarettir. Taban döşemesi laminant parke,tavan döşemesi lök üzeri ahşap (kontrplak)tır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapı doğramaları ahşap, verniklidir. Pencere doğramaları kısmi ahşap veboyalı, kısmi plastik doğramalıdır. Giriş kapısı demir doğramalı ve yağlı boyalıdır. Islak zeminlerden Wc nin taban döşemesi karo, banyonun ise mozaiktir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kırma çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Isınması sobalıdır. Yapının yaklaşık 20-25 yıl önce yapıldığı anlaşılmaktadır. Yapı 16.07.1985 tarihli 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerine göre III. sınıf ve A grubundadır
Ana binaya bitişik olarak yan cephede yapılan basit sundurma yapı 30,00 M2 alanlıdır. Çelik konstrüksiyonludur. Taban döşemesi beton,tavan direk çatıdır. Çatısı sundurma çatılı ve saç ile örtülüdür. Araba garajı olarak kullanılmaktadır. Yapı 16.07.1985 tarihli 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerine göre I. sınıf ve A grubundadır.
Ana yapının arka cephesinde yapılan ilave basit yapı 46,10 M2 alanlı olup, balkon ve WC ve banyobulunmaktadır. Banyo depo olarak kullanılmaktadır. Subasmanı ocak taşı ile örülü, üstü kısmi beton briket, kısmi tuğla ile örülüdür. Taban döşemesi beton, tavan direk çatıdır. Wc ve banyonun taban döşemesi ve duvarları karo kaplamalıdır. Wc nin tavanı plastik doğramalı, banyonun tavan döşemesi ahşaptır. Kapı doğramaları demir ve boyalıdır. Çatısı sundurma çatılı ve trapez oluklu saç ile örtülüdür. Yapı 16.07.1985 tarihli 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerine göre I. sınıf ve A grubundadır
Depo olarak kullanılan yapı 60,70 M2 alanlı tek katlı yığma yapıdır. Mutfak (ekmek evi) ,müştemilat olarak kullanılmaktadır. Mutfak taban döşemesi beton,tavan döşemesi ahşaptır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap ve boyalıdır. Duvarları sıvalı, badanalıdır. Müştemilat olarak kullanılan bölüm 2 bölümden oluşmaktadır. Duvarları kısmi sıvalı ve badanalı, kısmi sıvasızdır. Kapı ve pencere doğramaları demir doğramalıdır. Çatısı beşik çatılı ve oluklu saç ile örtülüdür. Yapının yaklaşık20-25 yıl önce yapıldığı anlaşılmaktadır. Yapı 16.07.1985 tarihli 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerine göre II. sınıf ve B grubundadır.
Sera 1137,00 M2 alanlı olup,6tünellidir. Seraçelik konstrüksiyonlu , demir borulu ve köşebent malzemeli olup, antibaslıdır. Etrafı ve   çatısı naylon ile örtülüdür. Fakat bir kısmı toplanmış durumdadır. Tüneller arasında trapez oluk bulunmaktadır. Yapının yaklaşık10-15 yıl önce yapıldığı anlaşılmaktadır. Yapı 16.07.1985 tarihli 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerine göre I. sınıf ve A grubundadır
Adresi : Burdur İl, Çavdır İlçe, 590 Parsel, SÖĞÜT Mahalle/Köy, Burdur ili, Çavdır ilçesi, Kalburca mevkiinde 590  
                           nolu parsel
Yüzölçümü : 2.500 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 313.535,40 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, Malmüdürlüğü ve icra haczi bulunmaktadır
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : GÖLHİSAR ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı