Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 10:21 Bu haber 258 kez okundu
 
TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker'in 30 Ağustos Mesajı
- Haberi
TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker'in 30 Ağustos Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yılını kutluyoruz. Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de başlamış, düşman mevzileri ele geçirilmiş ve 30 Ağustos’ta çember içine alınarak yok edilmiştir. 30 Ağustos, emperyalizmin kanlı dişleri arasında sıkışıp kalmış mazlum milletlere bir umut ışığı olmuş ve dalga dalga tüm dünyaya yayılmıştır.

30 Ağustos, bir ulusun Anka kuşu misali küllerden doğuşuna bütün dünyanın tanıklık ettiği en önemli savaşlarımızdan biridir. Anadolu’nun gönülleri vatan aşkıyla dolu evlatlarının yüreklerinde çakan ilk kıvılcımlar o günlerde alevlenmiş ve bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru ilerlerken Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün sağlanmasında, tüm milletimize çok önemli görevler düşmektedir. Büyük Önderimiz Atatürk’ün belirttiği çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet rejiminin bizlere sağladığı demokrasi kültürünü benimsemek, demokratikleşme alanındaki eksiklikleri gidermek ve ülkemizi “Yurtta Barış Dünyada Barış” şiarı ile yönetmek amacıyla bütün gücümüzle çalışmalıyız.

Bu duygularla, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu büyük zaferi bize armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanı için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Onur Şengün
Etiketler: TBMM, İdare, Amiri, Dr., Mehmet, Göker'in, 30, Ağustos, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı