Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 10:25 Bu haber 346 kez okundu
 
T.C. GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ 2020/198 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
T.C. GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ 2020/198 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Çavdır İlçe, 141 Ada, 3 Parsel, Karaköy Köyü, Köyiçi Mevkii, Satışa konu taşınmaz; tapu kayıtlarında iki adet ahşap ikişer katlı ev, ahır ve bahçesi vasfındadır. Parsel karaköy yoluna cephedir.Parsel üzerinde üç adet yapı bulunmaktadır. Tek katlı yığma yapı, 102,00 m2 alanlıdır. 2 oda mutfak, hol, balkon ve depo hacimlerinden oluşmaktadır. Depo olarak kullanılan yer aynı zamanda bina girişidir. Taban döşemeleri beton, tavan döşemesi ahşaptır. Balkon tavan döşemesi plastik doğramalıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Kapı doğramları kısmi ahşap, kısmi plasti, kısmi demir doğramalıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Isınması sobalıdır. Çatı kırma çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. grup A sınıfındadır. İki katlı yığma kerpiç yapı 120,00 m2 alanlıdır. Alt katı ahır olarak kullanılmaktadır. Duvarları toplama taş ile toprak saman karışımlı harç ile örülü ve sıvasızdır. Taban döşemesi beton, tavan ahşaptır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Üst kat 2 oda ve terasdan oluşmaktadır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Teras olan bölümde ocaklık bulunmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Isınması sobalıdır. Çatı kırma çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. grup A sınıfındadır. İki katlı yığma kerpiç yapı 43,00 m2 alanlıdır. Bodrum katın duvarları kısmi kerpiç, kısmi toplama taş ile toprak saman karışımlı harç ile örülü ve sıvasızdır. Üst kat 2 oda ve antreden oluşmaktadır. Duvarları kerpiç ile örülü kısmi sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencere doğramalır ahşaptır. Taban döşemesi beton, tavan lök üzeri ahşaptır. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Isınması sobalıdır. Çatı kırma çatılı ve kiremit ile örülüdür. Isınması sobalıdır. Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. grup A sınıfındadır. Parsel 5-20 eğimli köy yerleşim alanı içinde yol sıkıntı olmayan killi tınlı toprak yapısında parselin sınırlarında değişik yaş ve çeşitli meyve fidanı bulunan taşınmazdır.
Adresi : Burdur İl, Çavdır İlçe, Karaköy, Köyiçi Mevkii,
Yüzölçümü : 1.546,39 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 184.599,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : 24/11/2020 tarih ve 3950 yevmiye numarası ile aile konut şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/09/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/10/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çavdır Belediye Toplantı Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/198 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.  (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Onur Şengün
Etiketler: T.C., GÖLHİSAR, İCRA, DAİRESİ, 2020/198, TLMT., TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı