Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 12:48 Bu haber 600 kez okundu
 
T.C.GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ 2018/154 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
T.C.GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ 2018/154 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Burdur İl, Gölhisar İlçe, 2300 Parsel, İbecik Köy, Köyiçi Mevkiinde, tapu kayıtlarında 1/2 hissesi  borçlu adına, İki katlı Kargir ev ve bahçe vasfında kayıtlıdır. Parsel köy yerleşik alanı içerisinde kalmakta olup köyün merkezindedir. Parsel üzerinde iki katlı ve tek katlı olmak üzere iki adet yapı bulunmaktadı. İki katlı yığma yapı 42,20 m2 alanlıdır. Zemin kat duvarları taş yapı olup, toprak-saman karışımlı harç ile örülü ve sıvasızdır. Üst kata çıkış ahşap merdivenli olup, ahşap korkulukludur. 1 oda ve giriş-balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Duvarlar toprak-saman karışımlı harç ile sıvalı ve badanalıdır. Taban ve tavan döşemesi ahşaptır.Çatısı kırma kiremit ile örtülüdür. Parsel üzerinde bulunan tek katlı yığma yapı 149,05 m2 alanlı olup, fırın olarak kullanılmaktadır. Duvarları kısmi karo kaplamalı, kısmi sıvalı ve badanalıdır. Çatısı beşik çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Yapı; Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın 1985/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. Grup A sınıfındadır.Parsel içerisinde ortalama 16-25 yaşlarında 2 adet ceviz ağacı ve odun değeri bulunan yaklaşık 16-25 yaşlarında 5 adet ceviz ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Burdur İli, Gölhisar İlçesi, İbecik Köyü
Yüzölçümü :  740,00m2
Arsa Payı : Taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi satılacaktır.
İmar Durumu : Yok   
Kıymeti : 72.792,20 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GÖLHİSAR ADLİYESİ MEZAT SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: T.C.GÖLHİSAR, İCRA, DAİRESİ, 2018/154, TLMT., TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı