Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 16:42 Bu haber 1179 kez okundu
 
Tefenni Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Seferlerine Başlıyor
- Haberi
Tefenni Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Seferlerine Başlıyor

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, bölge halkına daha iyi hizmet vermek için 2 ayrı güzergâhta şehirlerarası otobüs seferlerinin başlayacağını duyurdu.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ümit Alagöz; “Belediye şirketimiz üzerinden 2 Adet starliner marka otobüsümüzün alımı tamamlanmıştır. Alınan otobüsler Antalya –İzmir / İzmir Antalya, Fethiye - Dalaman ve Sivas üzerinde çalışacak. Ege Üniversitesi Hastanesi yolcuları daha fazla olduğu  için  İzmir otobüsü sabah orada  olacak şekilde ayarlanacak. Otobüs İzmir’den öğle saatlerinde çıkış yapacak. Diğer otobüsümüz ise akşam saat 21.00’da Fethiye’den çıkacak. Sivas’a hareket edecek” dedi.
Sorumuz üzerine önemli açıklamalarda bulunan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “Bizim burada özellikle Antalya -Denizli güzergahında rekabetsiz taşımacılık var. Yolun ortasında otobüsü durdurup yolcuyu indirme, rakamda her hangi tanımamazlık, hizmet kalitesinde sıfır diyebileceğimiz bir noktada olunması, araç içerisinde konforun aynı şekilde sıfır diyebileceğimiz düzeyde olması, eski araçlarla insanlardan yüksek fiyat alınması,  bu olumsuzları defalarca dile getirip uyarmamıza rağmen düzelmemesi otobüs alımı yapmak zorunda kaldık.  İzmir seferleri ilçemizden ve Karamanlıdan da yoktu. Ancak aktarmalı olarak Denizli’den yapılıyordu. Özel sektörden bu işi yapmalarını istedik. Bundan da bir olumlu  yanıt alamadık. Durum böyle olunca biz 1 taşta 2 kuş vuralım, hem aktarmalı otobüs seyahatlerini  sona erdirelim, hem de vatandaşımızın  karda kışta yolda  bekleme gibi  mağduriyetlerini giderelim istedik. Rekabet ortamı her zaman kaliteyi artırır. Otobüslerin halkımıza ve Tefenni'mize hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum” dedi. 
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Tefenni, Belediyesi, Şehirlerarası, Otobüs, Seferlerine, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı