Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:26 Bu haber 189 kez okundu
 
Vali Şıldak'tan Maske ve Sosyal Mesafe Kararlarına Hep Birlikte Uyalım Çağrısı
- Haberi
Vali Şıldak'tan Maske ve Sosyal Mesafe Kararlarına Hep Birlikte Uyalım Çağrısı

Vali Hasan Şıldak, alınan kararlar ve uyulması gereken kurallarla ilgili yaptığı paylaşımlarda Vatandaşları uyarmaya devam ediyor.
Bu kapsamda yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugünden itibaren İl genelinde başlayan maske takılmasının ve 1.5 metre sosyal mesafeye uyulmasının zorunlu hale geldiğini duyuran Vali Şıldak, evden çıkıldığı andan itibaren bütün dış ortamlarda alınan karar doğrultusında bu iki tedbirin mecburi olduğunu kamuoyuyla paylaştı.
Son günlerdeki rahatlama göze çarpsa da İlimizde bugüne kadar ortaya koyulan anlayış, duyarlı yaklaşım ve tedbirlere gösterilen uyumun takdire şayan olduğunu ifade eden Vali Şıldak, bundan sonraki aşamada da daha dikkatli ve temkinli olarak birlikte hareket edip sürecin en doğru şekilde yürütülmeye devam edeceğini vurguladı.
Yine zorunlu olmadıkça dışarıda bulunulmaması gerektiğinin altını çizen Vali Şıldak, 
maske takılması zorunluluğu ile birlikte aynı şekilde, dışarıda bulunulan bütün ortamlarda sosyal mesafe kuralına uyulmasının da zorunlu hale getirildiğini, uymayanlar hakkında idari para cezası yaptırımı uygulanacağını ifade etti.
Yaptığı paylaşımda bu iki kuralın, hastalığın yayılmasını önleyen en önemli iki tedbir olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, hep birlikte ortak hareket edilmesini isteyerek bu kuralların denetimini etkili şekilde yaparak herkesin istisnasız  toplum sağlığına katkı sağlamasını rica etti.
Vali Hasan Şıldak yaptığı paylaşımda;
"Saygıdeğer Burdurlular,
Covid-19 mücadelesinde bugüne kadar ortaya koyduğunuz anlayış, duyarlı yaklaşım ve tedbirlere gösterdiğiniz uyum takdire şayandır” Ancak daha önce de ifade ettiğim gibi son günlerde tedbirlerin uygulanmasında önemli ölçüde rahatlama olduğu gözlemlenmektedir. 
İnşallah bundan sonraki aşamada daha dikkatli ve temkinli olarak birlikte hareket ederek en doğru sonuçlara ulaşacağız. 
Yine zorunlu olmadıkça dışarıda bulunmamanızı öneriyorum. 
Dışarıda bugünden itibaren bütün vatandaşlarımızın maske takmasını  zorunlu  hale getirdik. Evinizden çıktığınız andan itibaren caddede, sokakta, kaldırımda dükkanınızın önünde, aracınızın içinde, yani bütün dış ortamlarda maske takılması mecburidir. 
Aynı şekilde, dışarıda bulunduğunuz bütün ortamlarda sosyal mesafe kuralına uyulmasını da zorunlu hale getirdik. Kişilerin arasında en az 1.5 metre mesafe bulunmalıdır. 
Bu iki kural, hastalığın yayılmasını önleyen en önemli iki tedbirdir. 
Değerli Vatandaşlarımız,
Bu kuralların denetimini etkili şekilde yaparak herkesin istisnasız toplum sağlığına katkı sağlamasını istiyoruz. 
Ceza uygulaması ile karşılaşmamaları için halkımızın duyarlı olmasını, kurallara tam olarak uymasını özellikle rica ediyorum. 
Ülkemizin bu mücadeledeki  başarısını  ancak tedbirleri  anlayışla  uygulamaya devam ederek koruyabiliriz. 
Burdur’a güveniyor ve hep birlikte ortak hareket etmeye davet ediyorum..." ifadelerine yer verdi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Vali, Şıldak'tan, Maske, ve, Sosyal, Mesafe, Kararlarına, Hep, Birlikte, Uyalım, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı