Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 12:42 Bu haber 963 kez okundu
 
Yatırımlar 2020 yılında da sürecek
- Haberi
Yatırımlar 2020 yılında da sürecek

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “TBMM’de 2020 yılının bütçe görüşmeleri tamamlandı. Şu anda Bakanlıklar çalışma yapıyor, hangi ile hangi yatırımı yapalım diye, acizane kardeşiniz hemen hemen her gün hem dosyalar üzerinden, hem resmi evraklar üzerinden ilçe ilçe, ilimize kazandıracağımız yatırımları, Bakanlıkları tek tek göz önüne getirerek, adım atmak için çalışıyoruz” dedi.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, TBMM’de kabul edilen 2020 bütçesinde, Burdur’a en iyi yatırımları programa aldırmak için çalıştıklarını dile getirdi.  Yatırım programlarıyla ile ilgili Bakanlıkların çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Milletvekili Özçelik, “TBMM’de 2020 yılının bütçe görüşmeleri tamamlandı. Şu anda Bakanlıklar çalışma yapıyor, hangi ile hangi yatırımı yapalım diye, acizane kardeşiniz hemen hemen her gün hem dosyalar üzerinden, hem resmi evraklar üzerinden ilçe ilçe, ilimize kazandıracağımız yatırımları, Bakanlıkları tek tek göz önüne getirerek, adım atmak için çalışıyoruz. 
2020’nin programı açıklandığında istiyoruz ki Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırımlarında Burdur’dan, ilçelerimizden de yatırım olsun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yatırımlarında ilimizde de olsun. Devlet Su İşlerinin bitirilmesi gereken göletlerinin ödeneklerinin yatırım programına girdiğini, dere ıslahlarının yatırım programına girdiğini, bu arada yollarımızın yatırım programına girdiğini Çatak Yolunun, Çameli Yolunun yatırım programına girdiğini, bunların peşindeyiz, koşturuyoruz. Bu arada bekleyen yatırımlarımızı da takip ediyoruz mesela  Kültür  Merkezini bir an önce bitirelim diye görüşmeler yapıyoruz. Bugünlerde de Huzurevi’nin hafriyatı başlayacak, Burdur’da ilk defa Huzurevi inşaatımıza da başlamış olacağız. Okul yatırımlarımızı takip ediyoruz ki devasa 11’e yakın şu anda inşaat halinde yatırımlarımız var, benim gündemim bunlar, bunların hepsini takip ediyoruz.  Birileri lafıgüzafla, memlekette öldük bitti edebiyatı yapanların, yıllardır yapıyor, 50 yıl öncede aynı siyaseti yaptılar, 40 yıl önce de yaptılar, Cumhuriyetin  partisiyiz diyorlar ama çok  partili  hayata  geçtikten bu yana, tek başına iktidar olamamışlar. Önce onun sebeplerini araştırsınlar, ona göre hareket etsinler” dedi. 
Yatırımlar hakkında bilgi veren Milletvekili Özçelik, “Gençlik ve Spor yatırımları için söyleyeyim, stadyumun etrafındaki tribünlerin tamamen yenilenmesini ama tribünlerin altına spor salonları yapılmasını, bunu programa aldırmaya çalışıyoruz.  Sporcu Fabrikası dediğimiz Şeker Fabrikasında 12 dönüm Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait yer var, oraya kat kat spor salonları olacak şekilde bir çalışmamız var.  Burdur’un içme suyu ile ilgili arıtması programa girdi, yaklaşık 45 milyon TL’lik bir yatırımdır. Bunun bir an önce bitmesi için bir çabamız söz konusu olacak ve bu arada İlbank üzerinden Türkiye’ye verilen 150 milyon avroluk ödeneğin içinden 11.5 milyon avrosu Burdur’a verilen Atık Su Arıtma Tesisinin de mutlaka yapılması için bu çalışmaları takip ediyoruz.  Yeni Hastanemiz, 24 Aralık’ta ihalesi yapıldı, 23 tane firma ihaleye girdi.  Bunları  şimdi düşük fiyat araştırması var, 30 günlük bir süre, itiraz süresi, onlar bittikten sonra hastanemizi, 400 yataklı bir hastane,  nitelikli bir hastane, 110 odası tek kişilik, 10 odası suit oda, 110 odası 2 kişilik oda, televizyonu,  tuvalet ve banyosu içinde olan bir hastaneden  bahsediyoruz, nitelikli  bir  hastane  dolayısıyla bir ay sonra firma belli olduktan sonraki itiraz süresi bitince Bakanlığımız açıklamasını yapacak ve biz bu yatırıma Burdur’da başlayacağız.  TOKİ’ler için 100 bin konut  kapsamında  Burdur’umuzda 250 konut, 250 Yeşilova’da, 109 ise Karamanlı’da kabul gördü. 100 bin konut özel bir konut, 20 yıl vadelidir, şu anda herkes 500 TL vererek, kayıtlarını yaptırdı. Burdur’da bankaya başvuran 800 kişi var ama internet üzerinden yapanları bilmiyorum dolayısıyla Burdur’a da böyle bir sosyal konutu  kazandırmış  olacağız. Öncesinde Necatibey Mahallesinde, Manastır’da projesi bitmiş 522 tane konutumuz var, onun 176’sı rezerve konut dediğimiz boş olan alana önce bir yapılacak, ailelerden oraya gelmek isteyen varsa, onlar kaydırılacak, istemeyenler bekleyecek, orası bittikten sonra diğer kalan tarafı Kentsel  Dönüşüm Projesi olarak yapılmış  olacak. Necatibey  Mahallesinde hak sahiplerinin dışında kalan yerlere sosyal konut olarak alt gelir grubu dediğimiz Emekli, Dul, Yetim, Asgari Ücretlilerin başvurabileceği konutlar kalacak, onlara başvuru olacak bu arada Bozkurt  Mahallesinde de 655 konut var, bu 655 konutun hak sahibinin dışında kalanlara ise  yine  aynı alt gelir grubu için kura çekimi gerçekleşecek” açıklamalarında bulundu. 
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Yatırımlar, 2020, yılında, da, sürecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı