Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:46 Bu haber 190 kez okundu
 
Böcek Zararı olan orman alanları incelendi
- Haberi
Böcek Zararı olan orman alanları incelendi

Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy Bucak Orman İşletme Müdürlüğü ve Burdur Orman İşletme Müdürlüklerinde böcek zararı olan orman alanlarında ve yangın ilk müdahale ekip binalarında incelemelerde bulundu.
Bölge Müdürü Refik Ulusoy Türkiye’nin orman varlığına önemli tehditlerden biri olan “Akdeniz Orman Bahçıvanı (Tomicus destruens)” zararlısının tahribatta bulunduğu sahalarda incelemelerde bulundu. Bölge Müdürüne Orman Zararlarıyla Mücadele Şube Müdürü Nevzat Sicimli, Orman Bölge Müdürlüğü OZM Şube Mühendisi Arif Yılmaz, Bucak Orman İşletme Müdürü, Bucak Orman İşletme Müdür Yardımcıları ve teknik personeller eşlik etti.
Yapılan incelemelerin ardından Bölge Müdürü Bucak Orman İşletme Müdürlüğü Taşyayla Orman İşletme Şefliği ve Burdur Orman İşletme Müdürlüğü Ağlasun Orman İşletme Şefliğinde bulunan sahalardaki tuzak odunlarının 30 Ekim tarihinden önce sahalardan çıkartılması talimatını vererek, orman zararlılarıyla mücadele konusunda zamanında müdahalenin önemine vurgu yaptı.
Bölge Müdürü Refik Ulusoy daha sonra yangın ilk müdahale ekip binalarında incelemelerde bulunarak, İlk müdahale ekiplerinde bulunan personellere yangın müdahaleleri esnasında uygulamaları gereken yangın söndürme teknikleri, yangına müdahale sürelerinin kısaltılması için alınması gereken önlemler ve yangınlarda zararı en aza indirmek için yapılması gereken çalışmalarla ilgili bir dizi talimatlarda bulundu.
Bölge Müdürü Refik Ulusoy Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy ve teknik ekibi ile yangın söndürme çalışmalarında görev alan tüm personele yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür etti.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Böcek, Zararı, olan, orman, alanları, incelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı