Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 12:15 Bu haber 75 kez okundu
 
Burdur Valiliği’nden Koronavirüs Açıklaması
- Haberi
Burdur Valiliği’nden Koronavirüs Açıklaması

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede Dünyanın pek çok yerinde salgına dönüşen koronavirüse karşı Ülkemiz genelinde başlatılan mücadelenin İlimizde etkili şekilde uygulanmasını sağlamak, Bakanlıklarımız tarafından alınan tedbirleri amacına ulaşacak biçimde hayata geçirebilmek için Valiliğimiz tarafından gerekli koordinasyon sağlanmıştır. Bu amaçla Valimiz Hasan ŞILDAK başkanlığında 13 Mart 2020 Cuma günü ilgili kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katılımıyla kapsamlı bir toplantı gerçekleştirilmiş, İlimizde yürütülen çalışmalar ele alınmış, bu çalışmalar ve tedbirlerin planlaması ve koordinasyonu değerlendirilmiştir.
 
Bu çerçevede çeşitli Bakanlıklar ve kuruluşların açıkladığı önlemler ve faaliyetler birlikte değerlendirilerek bir bütün haline getirilmiş ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Valilik talimatı olarak gönderilmiştir. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarının koronavirüs tedbirlerini koordinasyon ve iş birliği içinde uygulamalarını amaçlayan bu çalışma çerçevesinde gerekli takip ve süreklilik Valilik tarafından sağlanacaktır.
Uygulamaya geçirilen tedbirler kapsamında, öncelikle virüs salgınına karşı bütün kamu personelinin duyarlı olması ve hijyen kurallarına uygun hareket etmelerine özel önem verilmektedir. Ayrıca kamu hizmeti verilen bütün binaların ve araçların dezenfekte edilmesi ve temizliğinin titizlikle gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.
Tedbirler kapsamında ikinci bir duyuruya kadar;
Yemin, anma, mezuniyet vb. törenler ile hizmet içi eğitim, seminer, anma ve kutlama programları gibi bütün toplu faaliyetler iptal edilmiştir.
Valiliğimizde her Salı günü gerçekleştirilen Halk Günü ve Muhtar Toplantısı uygulaması durdurulmuştur.
Valiliğimiz tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ilçe ve köy ziyaret programları ertelenmiştir.
Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetleri geçici süreyle durdurulmuştur.
Koronavirüs salgınına karşı olumlu sonuçlar elde edilmesi için vatandaşlarımızın doğru şekilde bilgilendirilmesi önem taşımaktadır. Bu amaçla İl Merkezinde Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından billboardlar ve raketlere bilgilendirici afişlerin yerleştirilmesi sağlanmış, ayrıca kamu kuruluşlarının bina girişlerine bilgilendirme afişleri konulmuştur.
Bütün vatandaşlarımızın, en başta Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan açıklama ve bilgilendirmeleri yakından takip ederek sağlık ve hijyen kurallarına uymaları, kalabalık ortamlardan uzak durmaları virüsle mücadelede Devletimiz tarafından yapılan detaylı çalışmalara destek olmaları ve duyarlı davranmaları konusunda beklentimizi saygıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Burdur, Valiliği’nden, Koronavirüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı