Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:52 Bu haber 233 kez okundu
 
Çavdır’da 104 Toki Konutu sahibine teslim edildi
- Haberi
Çavdır’da 104 Toki Konutu sahibine teslim edildi

Çavdır ilçesinde yapımı tamamlanan 104 konut ile ilgili AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklama bulundular. 
Çavdır’da 3 etaptan olmak üzere toplamda 320 konutun yapıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ TOKİ, kent ve kırsal alanda herkese yeterli ve yaşanabilir konut sahibi olmasında öncü ve destekleyici rol üstlenmekle birlikte, modern yaşamın gerektirdiği sosyal ve teknik özelliklere sahip konutlar inşa ediyor. Çavdır İlçemizde yapımı tamamlanarak, hak sahiplerine yer teslimi yapılan konutlar yükseklikleri zemin+4 olan konutların 62’si 2+1, 42’si ise 3+1 planında inşa edildi. Modern mimari ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, söve ve kat silmeleri ile farkındalık yaratıldı. 
 2008 yılında TOKİ'nin 1'inci etabında 96 konut ve 1 okul, 2012 yılında ise 2. Etap 120 konut, 1 cami ve 1 ticaret merkezi ve 2018 yılında başlayan 3. Etap 104 konut olmak üzere toplamda 320 konut yapılarak, Çavdırlı hemşerilerimiz teslim edildi.” şeklinde açıklamada bulundular. 
Burdur Genelinde TOKİ Konutlarının yapımına devam edileceğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2002 Yılında AK Parti Hükümetlerimizin iktidara gelmesi ile birlikte hız kazanan TOKİ Konutları yapımı Burdur’umuzda ve ilçelerinde devam etmektedir. Tamamlanmak üzere olan, yeni başlayan ve proje aşamasında olan tüm TOKİ Konutlarının takibini gerçekleştiriyoruz.” Dediler.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Çavdır’da, 104, Toki, Konutu, sahibine, teslim, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı