Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 12:39 Bu haber 202 kez okundu
 
Süslü kadınlar pedal çevirdiler
- Haberi
Süslü kadınlar pedal çevirdiler

Burdur’da Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası  olmasına  dikkat  çekmek  amacıyla Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlendi. 2013 yılında İzmir’de başlatılan ve Türkiye’den daha sonra dünyada  da  diğer şehirlerde bisiklete binen kadınlarında  dikkatini  çeken Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl yaklaşık 30 ülke 150 şehirde eş zamanlı olarak yapıldı. Burdur Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’ndan başlayan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Mavi Park’ta sona erdi.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Burdur Koordinasyon sorumlusu Saniye Tok, etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada; “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü  kapsamında  bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar  Bisiklet  Turu, kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini  temsil etmelerine fırsat  vermek  ve  güvenli  bisiklet sürmeye ilişkin altyapı talebini pekiştirmek için düzenlenmektedir. Ortak dileklerimiz ve isteklerimiz var bizim; kadın ve erkeklerin bu toplumda aynı haklara sahip olduğunu ve her alanda kendilerini özgürce ifade etme hakları olduğunu hatırlatmak istiyoruz. 
Biz binlerce kadın, pedallarımızın itici gücünü tüm toplumda  da göstermek istiyoruz. Çocuklarımıza daha temiz ve yaşanabilir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Kadınların toplumda  daha görünür olması ve sorumluluk  almasını istiyoruz.” dedi.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Süslü, kadınlar, pedal, çevirdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı