Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 16:12 Bu haber 306 kez okundu
 
T.C. GÖLHİSAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
T.C. GÖLHİSAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Gölhisar İlçesi, Çamköy Köyü 2957 Parsel, Köyiçi mevkii, 900 m2, Tapu kaydında "Avlulu ev" vasfında, köy yerleşik alan içerisinde, iki yola cepheli eğimli arazili, parsel üzerinde 2 adet depo, iki katlı yığma yapı, ve ekmek evi bulunmaktadır. İki katlı yapının zemin katı 85,25 m2 alanlı, mutfak, 2 oda WC ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Yapının birinci katı 91,75 m2, mutfak ve 3 oda hacminden oluşan taban ahşap tavan lök, yapı50 yıl önce yapıldığı, çatı kırma ve kiremit ile örtülü, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. grup A sınıfındadır, yapının yıpranma oranı 70 dir, 1. depo 18,63 m2, 2. depo 2,71 m2 alanlı ve ekmek evi 25,20 m2 dir.
Adresi : Burdur ili , Gölhisar İlçesi Çömköy Köyü
Yüzölçümü : 900 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 81.709,20 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtilmiştir, haciz şerhleri vardır
1. Satış Günü : 19/10/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GÖLHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET BİNASI TOPLANTI SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.   (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Onur Şengün
Etiketler: T.C., GÖLHİSAR, (SULH, HUKUK, MAH.), SATIŞ, MEMURLUĞU, 2020/3, SATIŞ, TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı