Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:45 Bu haber 253 kez okundu
 
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker'den Zirai Don Açıklaması
- Haberi
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker'den Zirai Don Açıklaması

Geçen hafta sonu havaların aniden soğuması nedeniyle Burdur’da yetişen mısır fidelerinde zirai don hasarı oluşmuş ve çiftçilerimizin tarlalarına ciddi zararlar vermiştir. Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hasar tespit çalışmalarını bir an önce tamamlaması ve Bakanlık tarafından üreticilerimizin karşılaştıkları zararları gidermeye yönelik bir çalışma başlatılması elzem hale gelmiştir.

Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerekirse Burdur’da bulunan mısır üreticilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve bankalara olan kredi borçlarının en az 1 yıl süre ile ertelenmesi yerinde bir davranış olacaktır. Zaten zor ve ağır ekonomik şartlar altında üretim yapmaya çalışan çiftçilerimizin büyük bir kısmı doğal afetlere karşı korunmasızdır. Üretim yapan her çiftçimizin bütün ürünleri doğal afet sigortası devlet tarafından üstlenilmeli ve bu sigortanın primleri devlet tarafından ödenmelidir.

Bu vesile ile zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve konunun takipçisi olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyorum

Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: CHP, Burdur, Milletvekili, Dr., Mehmet, Göker'den, Zirai, Don, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı