Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 14:45 Bu haber 865 kez okundu
 
Jandarma’dan kaçak içkiye geçit yok!
- Haberi
Jandarma’dan kaçak içkiye geçit yok!

Jandarma Ekipleri kaçak içki ve kaçak kazı operasyonu yaptı. İlimiz genelinde güvenlik güçlerimiz tarafından, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik toplum destekli kolluk anlayışı içerisinde emniyet ve asayiş hizmetlerine aralıksız devam edilmektedir.
  Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda Çavdır ilçesinde kaçak içki satmaya çalışan bir şüpheli şahıs ile Bucak ilçesinde izinsiz kazı yapan iki şüpheli şahıs yakalanmıştır.
  Denizli ilinden getirecekleri kaçak içkileri Çavdır ve Gölhisar ilçelerinde satacağı duyumu alınan şahısların yakalanmasına yönelik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, Denizli — Antalya karayolu Çavdır ilçesi Küçükalan köyünde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında durdurulan O.S. isimli şahsın kullandığı araçta yapılan aramada; üzerlerinde herhangi bir bandrol bulunmayan (30) Adet 5 Lt'lik ve (3) Adet 1 Lt'lik pet şişe ile (90) Adet 1.5 Lt' lik cam şişe içerisinde toplam (288) litre kaçak içki (şarap) ele geçirilmiştir.
  Gölhisar C.Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak içkilere el konulmuş, yakalanan O.S. isimli şüpheli şahısta yapılan işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmiştir.
  Bir diğer olayda Bucak ilçesi Kızılseki Köyü Gürsazak Mevkiinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, duyum alınan ormanlık alanda icra edilen operasyonda; İ.D. ve M.G. isimli şahıslar (1) adet kürek, (1) adet çapa ve (1) adet fırça ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır.
  Bucak C.Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kazı malzemelerine el konulmuş olup, yakalanan şüpheli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarına Koruma Kanununa muhalefetten işlem yapılmıştır.
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: Jandarma’dan, kaçak, içkiye, geçit, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı