Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:26 Bu haber 130 kez okundu
 
"Vefa Sosyal Destek Grubu" Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor
- Haberi

İçişleri Bakanlığı talimatıyla Burdur Valiliği ve ilçe Kaymakamlıkları tarafından oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Ekipleri" koronavirüs tedbirleri kapsamında ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor.
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile 65 ve üzeri yaşlardaki ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın ikametlerinden ayrılmalarına sınırlama getirildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile 21 Mart 2020 saat 24:00 itibariyle uygulamaya konulan tedbir kapsamında  İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezine ilettikleri talepler "Vefa Sosyal Destek Grubu" tarafından karşılanıyor.
Burdur Valiliği ve Gölhisar İlçe Kaymakamlığımız koordinasyonunda çalışmaya başlayan ekipler, genelge kapsamda bulunan vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezi numarası üzerinden ihtiyaçlarını bildirmeleri üzerine sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya başladılar.
 
Vali Hasan Şıldak il genelinde başlatılan "Vefa Sosyal Destek Grubu" uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "en başta yaşanan bu salgının biran önce engellenmesi  için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uymasının büyük  önem  arz ettiğini ifade ederek, kısıtlama getirilenler dışında kalan vatandaşlarımızın da zorunlu olmadıkça dışarı  çıkmamaları  uyarısında bulundu.
65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin il genelinde alındığını belirten Vali Şıldak, "İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen  vatandaşlarımız  112  Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda personel ve araç görevlendirilmesi yapılmıştır.
Bu vesileyle, başta sağlık, kolluk,  afad  ve  vakıf  olmak üzere görev yapan bütün personelimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Kaynak: (Pınar Gazetesi) - Pınar Gazetesi Editör: Faruk Dumlupınar
Etiketler: "Vefa, Sosyal, Destek, Grubu", , Vatandaşları, Yalnız, Bırakmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı